Van Kars

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

5 gece 6 gün

Ulaşım

Otobüs

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

Hareket

Sayın misafirlerimiz gece 22:30 da Belirlenen yerde buluşma. 23:00 Tatvan’a hareket.

 

2.Gün

Tatvan Van

Yaklaşık 9 saatlik gece yolculuğundan sonra Van Gölü’ne kıyısı olan Tatvan’a varıyoruz. Tatvan’da kahvaltımızı yaptıktan sonra turumuza başlıyoruz. Van Gölü’nün oluşmasında en büyük paya sahip olan Nemrut Krater Gölünü geziyoruz. (Hava şartları elverişli olması durumunda).  Burada Kuşbakışı hem Van gölü hem de kraterde bulunan tatlı ve minareli olan golü görme imkânımız oluyor. Sonrasında Ahlat ve Erciş üzerinden Van’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde olan Ahlat’ta Selçuklu Döneminden kalan tarihi mezar taşlarını ziyaret edip rehberimizden bilgi alıyoruz. Ahlat gezimizi sonrasında sağımızda Van Gölü manzarası solumuzda Süphan Dağı manzarası ile seyahatimize devam ediyoruz. Keyifli yolcuğumuzun ardından Van’a varış ve öğle yemeği. Öğle yemeğinin ardından Akdamar Adası’na hareket. Sahil boyunca keyifli bir yolculuğun ardından Gevaş’ta bizleri bekleyen tekneye biniyoruz. 30 dakikalık tekne turu ve adaya varış. Bir dönem hac kilisesi olarak kullanılan ve Ermeni krallığından kalan bölgenin en önemli mimari özelliklerine sahip olan Akdamar Kilisesine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada bölge ve yapı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Akdamar turumuzun ardından şehir merkezine hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.

3.Gün

Ağrı-Doğubayazıt

Otelimizde alacağımız kahvaltı sorası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde olan Muradiye şelalesinde kısa bir mola veriyoruz. Şelale gezimiz sonrası Keyifli bir yolculuk ile bölgenin en önemli yapılarından biri olan İshak paşa Sarayı’nı geziyoruz. Burada rehberimizden bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Iğdır üzerinden sağımızda kutsal metinlerde ismi geçen Anadolu’nun en yüksek dağı Ağrı Dağı manzarası ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Serhad şehri Kars’a varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

4.Gün

Kars

Otelimizde alacağımız kahvaltı sorası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ani antik kentinde rehberimiz eşliğinde gezip bölge hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Ani gezimizin ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde alacağımız öğle yemeği sonrasında Göl çevresinde serbest zaman. Dileyen misafirler donmuş göl üzerinde yürüyebilir, atlı kızağa binebilirler. Çıldır gezimizin ardından Kars şehir merkezine hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Kars Kafkas gecesine katılabiliriz.)

5.Gün

Kars

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü panoramik görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Panoramik Kars turu. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi (panoromik) Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler. Kars şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Belirlenen yerde ve saatte buluşup Kars Tren Garına hareket. 23:55’te Doğu Express trenine binip tren yolculuğuna başlıyoruz.

6.Gün

Dönüş

Gece boyu tren yolculuğu ile saat 11:25 de Sivas Divriği’ye varıyoruz. Burada 2 saatlik zamanımız oluyor. İlçe merkezindeki serbest zaman sonrası 14:01 de trenimiz Divriği Tren Garından Sivas’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası saat 16:10 da Sivas-Bostankaya’ya varıyoruz. 20 dakikalık bir yolculuk sonrası şehir merkezine hareket. Burada çevre gezileri sonrası akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından 19:20 de trenimize binip Kayseri’ye hareket ediyoruz. 22:10 da Kayseri’ye varış. Bizi bekleyen otobüs binip Gaziantep’e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Gaziantep’e varış ve turumuzun sonu.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

Seyyal Turizm

22:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Yüksek model araçla gidiş dönüş 
* Çevre gezileri 
* 3 gece 4 veya 5 yıldızlı bölgenin iyi otellerinde konaklama
* Doğu ekspres vagonlu tren ücreti
* 3 sabah kahvaltısı
* 4 akşam yemeği
* Rehberlik hizmeti 
* Tursab Seyahat Sigortası 
* Araç içi ikramlar 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ücrete dâhil edilmeyen yemek ve diğer hizmetler
* Akdamar’da feribot ücreti
* Kars Kafkas gecesi

Otel Bilgisi

4 veya 5 yıldızlı otellerde

Fiyatlandırma

.....

Uyarı Ve Notlar

Rezervasyon

Rezervasyon Formu