indirim

1.Gün

Sayın misafirlerimiz sabah saat 15:30 da belirlenen yerde buluşma ve 16:00 da Kayseri’ye hareket.  5 saatlik bir yolculuğun ardından Kayseri’ye varış. Burada öğle yemeği sonrası tren garına gidiyoruz. 23:10 de trene binip Kars’a hareket ediyoruz.  Gece boyunca trende yolculuk ediyoruz.

Satışta

indirim

2.Gün

Sabah saatlerinde 06:00 gibi Erzincan İliç’e varıyoruz. Burada alacağımız kahvaltı sonrası İliç ve Kemaliye gezilerimize başlıyoruz. Saat 09:00 da tekrar İliç tren garına geliyor ve Erzincan’a hareket ediyoruz. 11:00 da Erzincan merkezde bulunan tren garına varış. Burada yapacağımız 2 saatlik Erzincan gezisi sonrası 13:40 da Erzincan garından Erzurum’a hareket ediyoruz. 17:30 da Erzurum Garına varış. Burada yapacağımız 2 saatlik Erzurum gezisinin ardından 20:10 da Kars’a hareket. Gece 23:55 de Kars garına varış. Burada bizi bekleyen aracımıza binip otele hareket. Check in işlemleri sonrası odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Kars’taki otelimizde.

Satışta

indirim

3.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ani antik kentinde rehberimiz eşliğinde gezip bölge hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Ani gezimizin ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde alacağımız öğle yemeği sonrasında Göl çevresinde serbest zaman. Dileyen misafirler donmuş göl üzerinde yürüyebilir, atlı kızağa binebilirler. Çıldır gezimizin ardından Kars şehir merkezine hareket. Otele yerleşmeden önce Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi (panoromik) Taş Köprü ve 12 havariler kilisesini gezip otele yerleşiyoruz. Konaklama Kars’taki otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Kars Kafkas gecesine katılabiliriz.)

Satışta

indirim

4.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Panoramik Kars turu. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası). Daha sonra aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü panoramik görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk ile bölgenin en önemli yapılarından biri olan İshak paşa Sarayı’nı geziyoruz. Burada rehberimizden bilgi aldıktan sonra Van’a hareket. Konaklama ve akşam yemeği Van’daki otelde.

Satışta

indirim

5.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Van Tuşpa Kalesini gezip, Akdamar Adasına hareket. Sahil boyunca keyifli bir yolculuk sonrası Gevaş’ta bizleri bekleyen tekneye biniyoruz. 30 dakikalık tekne turu ve adaya varış. Bir dönem hac kilisesi olarak kullanılan ve Ermeni krallığından kalan bölgenin en önemli mimari özelliklerine sahip olan Akdamar Kilisesine ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada bölge ve yapı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Akdamar turumuzun ardından Tatvan’a hareket. Öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Öğle yemeği sonrası yolumuz üzerinde bulunan Bitlis’i gezip otobüsümüzle Gaziantep’e hareket. Gece saatlerinde Gaziantep’e varış ve turumuzun sonu.

Satışta