Erzurum Kars

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

3 gece 4 gün

Ulaşım

Otobüs-Tren

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

Hareket

Sayın misafirlerimiz gece 19:30 da Belirlenen yerde buluşma. 20:00 Erzurum’a hareket. 

2.Gün

Erzurum-Sarıkamış

Sabah saatlerinde Erzurum’a varış. Kahvaltı sonrası Ulu Camii, Yakutiye Medresesi, Taşhan, Çifte minareli medrese sonrası Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış kayak merkezi ve şehitlik gezisini yapıp rehberimizden detaylı bilgi aldıktan sonra Kars’a hareket. Akşam saatlerinde Kars’a varış. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

3.Gün

Ani Harabeleri-Çıldır Gölü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Serhad şehri Kars’ta İlk olarak Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ani antik kentinde rehberimiz eşliğinde gezip bölge hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Ani gezimizin ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne gidiyoruz. Çıldır Gölü’nde alacağımız öğle yemeği(ekstra) sonrasında Göl çevresinde serbest zaman. Dileyen misafirler donmuş göl üzerinde yürüyebilir, atlı kızağa binebilirler. Çıldır gezisi sonrası Kars şehir merkezine hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Kars Kafkas gecesine katılabiliriz.)

4.Gün

Kars-Trene Biniş

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Katerina Köşkü'nü panoramik görüyoruz. Panoramik Kars turu. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi (panoromik) Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler. Kars şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Belirlenen yerde ve saatte buluşup Kars Tren Garına hareket. 23:55’te Doğu Express trenine binip tren yolculuğuna başlıyoruz. 

5.Gün

Trende Yolculuk

Gece boyu tren yolculuğu ile saat 10:51 de Sivas Divriği’ye varıyoruz. Burada 2 saatlik zamanımız oluyor. İlçe merkezindeki serbest zaman sonrası 13:33 de trenimiz Divriği Tren Garından Sivas’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası saat 15:55 da Sivas-Bostankaya’ya varıyoruz. 20 dakikalık bir yolculuk sonrası şehir merkezine hareket. Burada çevre gezileri sonrası akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından 19:19 de trenimize binip Kayseri’ye hareket ediyoruz. 22:07 da Kayseri’ye varış. 22:25 de bizi bekleyen otobüs binip Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Gaziantep’e varış ve turumuzun sonu.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

Seyyal Turizm

19:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Yüksek model araçla gidiş dönüş 
• Çevre gezileri 
• 2 gece 4* Otelde konaklama
• Doğu ekspres Treni yataklı vagon ücreti
• 2 sabah kahvaltısı
• 2 akşam yemeği
• Rehberlik hizmeti 
• Tursab Seyahat Sigortası 
• Araç içi ikramlar 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Ücrete dâhil edilmeyen yemek ve diğer hizmetler
• Kars Kafkas gecesi

Otel Bilgisi

4* Otellerde

Fiyatlandırma

.....

Uyarı Ve Notlar

Rezervasyon

Rezervasyon Formu