Diyarbakır Mardin

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe Bağlı

Tur Süresi

2 gece 3 gün

Ulaşım

Otobüs

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

Mardin'e Hareket

Sayın misafirlerimiz 09:00 da Celal Doğan Parkında buluşup 09:30 da Mardin’e hareket. Süryani cemaatinin en önemli yapılarından biri olan Deyrul Zafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi ve Ulu Camii, Mardin şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz burada Mardin şekeri, ev yapıp şarap vs alışverişi yapabilirler. Mardin gezimiz sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.

2.Gün

Mardin

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Mardin’in 30 km uzaklığındaki Dara Antik Kentine gidiyoruz. Sonrasında Beyazsu’da çay kahve molası ve Süryanilerin anavatanı olan Midyat’a hareket. Taşların oya gibi işlendiği Midyat Konuk Evini tarihi çarşı ve pazarlarını geziyoruz. Midyat gezimiz sonrasında Türk-İslam medeniyeti için önemli bir yerleşim yeri olan Hasankeyf’e hareket. Burada ilk olarak Elrızk Camii, Tarihi çarşı, Tarihi köprüyü görüp, tarihi yapılar ve bölge halkı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Hasankeyf gezimiz sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

3.Gün

Diyarbakır

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dicle Nehri, On gözü köprü, Tarihi kale surları ve Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ahmet Arif’in Evi, Hasan Paşa Hanı, 4 ayaklı minare göreceğimiz yerler arasında. Diyarbakır gezisinin ardından Gaziantep’e hareket. Akşam saatlerinde Gaziantep’e varış.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

Seyyal Turizm

08:30

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Yüksek model araç ile çevre gezileri
* 2 gece otel konaklaması
* 2 sabah kahvaltısı
* 2 akşam yemeği
* Türsab seyahat sigortası
* Araç içi ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ören yeri girişleri
* Ücrete dahil olmayan yemekler

Otel Bilgisi

Diyarbakır / Hilton Otel

Mardin / Erdoba Elegance

Fiyatlandırma

.....

Uyarı Ve Notlar

Rezervasyon

Rezervasyon Formu