Büyük Gap Turu

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Ulaşım

Otobüs

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.GÜN

Gaziantep

Sayın misafirlerimiz sabah saatlerinde sizleri Gaziantep Havalimanında rehberimiz ve aracımız ile birliktekarşılıyoruz ve Gaziantep gezimize başlıyoruz. Gezimize ilk olarak 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Burada rehberimizden detaylı bilgi aldıktan sonra sinevizyon gösterisine katılıyoruz ve Yahudilere, Türklere, Ermenilere ev sahipliği yapmış Gaziantep’in en eski mahallesi Bey Mahallesini ziyaret ediyoruz. Burada göreceğimz yerler Atatürk Anı Evi, Oyuncak Müzesi, Saint Mary Kilisesi(Kurtuluş Cami), Tarihi Gaziantep evleri. Gezilerimiz sonrası yöresel yemekler alabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz. Muhteşem bir akşam yemeğinin ardından otelimize hareket. Konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

2.GÜN

Gaziantep

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Milli mücadele dönemlerini ölümsüzleştirmek adına yapılan aynı zamanda şehrin tarihini de anlatan Kahramanlık Panoraması ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında yürüyüş mesafesinde olan Gaziantep Kale ve Kültür yolu gezisi yapıyoruz. Burada göreceğimiz yerler Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Hamam Müzesi, Zincirli bedesten, Mevlevihane, Tarihi han ve hamamlar, Bakırcılar çarşısı. Sonrasında 1635 yılında kurulan “kahvenin döküldüğü yer” anlamına gelen Tarihi Tahmis kahvesinde acentamızın ikramı menengiç kahvesinin tadına bakıyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası Almacı pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası 1900'lü yılların kent mimarisinin önemli özelliklerini içinde barındıran Şehreküstü Konaklarını rehberimizle birlikte geziyoruz. Gezilerimiz sonrası akşam yemeğini almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından konaklama Gaziantep’teki otelimizde.

3.GÜN

Adıyaman-Nemrut-Günbatımı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Adıyaman’a hareket.  Adıyaman’da ilk olarak Kommagene Krallığının beş büyük antik kentinden birisi olan Perre Antik Kentini gezip, Kahta’ya geçiyoruz. Kahta’da minibüslerimize biniyoruz ve  Nemrut Dağı eteklerinde bulunan 2 bin yıllık bir tarihe sahip olan Karakuş Tümülüsünü(Kadınlar Anıt Mezarı) ziyaret ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğru yolumuza devam ederken Antik Roma mimarisinin muhteşem bir anıtsal örneği olan Cendere Köprüsü ve çayında kısa bir mola veriyoruz. Buradan sonra minibüslerimize binip tekrar Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz.  Nemrut dağına vardıktan sonra minibüslerden inip yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş sonrası zirveye ulaşıyoruz. Burada Doğu teras ve batı terası gezip Dev Tanrı heykellerini görüyoruz ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Muhteşem bir günbatımı izleyip tekrar aşağı iniyoruz ve otelimize hareket. Konaklama Adıyaman’daki otelimizde.

4.Gün

Halfeti-Şanlıurfa

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket. Burada bizlere özel yapacağımız tekne turunda Savaşan Köyü, Eski Halfeti, Tarihi Rumkaleyi görüp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tekne turunun ardından kısa bir serbest zaman veriyoruz ve belirlenen saatte buluşup Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da ilk olarak şaşırtıcı anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren, Dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma merkezi sayılan Göbeklitepe’yi geziyoruz. Buradan sonra  Balıklıgöl’e hareket ediyoruz. Balıklıgölde göreceğimiz yerler Hz. İbrahim Mağarası, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii. Balıklıgöl gezimizin ardından Tarihi Sipahi çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket. Kısa bir dinlenme sonrası belirlenen saatte otelimizin lobisinde buluşup yemekli sıra gecesi eğlencesine katılıyoruz. Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde.

5.GÜN

Şanlıurfa-Mardin

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Neolitik Dönem eserleri açısından dünya müzeleri arasında önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa Arkeoloji müzesini geziyoruz. Buradan sonra Harran’a hareket. Konik kubbeli Harran evlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Yöresel bir kahve olan mırra denemek isterseniz burada bulabilirsiniz. Şanlıurfa’dan ayrılıp Birçok dini aynı çatı altında toplayan, dinlerin ve dillerin kesiştiği hoşgörü kenti Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de dönemin en önemli ilim yuvalarından birisi olan Kasımiye Medresesini gezip otelimize hareket. Kısa bir dinlenme sonrası otelimizin lobisinde buluşuyoruz ve yemekli Reyhani gecesine katılıyoruz. Konaklama Mardin’deki otelimizde.

6.GÜN

Mardin

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 4.yüzyıla tarihlendirilen Süryani Kadim cemaatinin dini eğitim merkezi  olan Deyrulzafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kenti ve Dara zindanını ziyaret edip bölge halkı ile sohbet etme imkanımız oluyor. Buradan sonra Beyazsu da mola veriyoruz ve Mardin’e hareket. Mardin’in tarihi şehir merkezine gidiyoruz. Burada rehberimiz ile birlikte Tarihi Ulu Camii, Eski PTT Evi(panoramik), Mardin’in tarihi dar sokaklarını, taş evlerini görüyoruz harika fotoğraflar çekiyoruz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Mardin’deki otelimizde.

7.GÜN

Mardin-Midyat-Hasankeyf

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırını gezip Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta ilk olarak Midyat’ın en çok dikkat çeken yapılarından birisi olan ayrıca birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış Midyat Konukevini geziyoruz. Buradan sonra Midyat’ın tarihi ve şirin evleri arasında kısa bir gezinti sonrası Midyat çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası İki yakasını Dicle'nin ayırdığı, tarihi bir ilçeHasankeyf’i ziyaret ediyoruz. Burada çay kahve molası veriyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası Batman üzeri Diyarbakır’a hareket. Yol üzerinde Batman Çayı üzerinde Malabadi Köprüsünü görüyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Diyarbakır’a vardıktan sonra Diyarbakır’da yöresel yemekler alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından Konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

8.GÜN

Diyarbakır

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 9 bin yıllık tarihi ile Çin Seddi'nden sonra dünyanın günümüze ulaşan en büyük şehir surlarının olduğu Kadim şehir Diyarbakır’ı geziyoruz. Diyarbakır’da Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır surları, Ulu Cami, 4 ayaklı minare, Ongözü Köprü gezilerini yapıp Tarihi Hasanpaşa Hanında çay kahve molası veriyoruz. Diyarbakır gezimizin ardınan havalimanı transferi ve bu güzel turumuzun sonuna geliyoruz.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

Belirlenecek yerde

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Yüksek model araç ile çevre gezileri 
Araç içi ikramlar
7 gece 5 yıldızlı otelde konaklama
7 sabah kahvaltı
7 akşam yemeği
Profesyonel rehberlik hizmeti 
Halfeti tekne turu 
Sıra gecesi
Nemrut çıkış ücreti
Havalimanı transferi
Tursab seyahat sigortası 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ören yeri girişleri
Ücrete dahil edilmeyen yemek ve diğer hizmetler

Otel Bilgisi

Bölgenin en iyi otellerinde

Fiyatlandırma
Uyarı Ve Notlar

Rezervasyon

Rezervasyon Formu