Beyrut turu

from 499 €

Tur Bilgisi

Tarih

08.06.2023

Tur Süresi

3 gece 4 gün

Ulaşım

Uçak

Fiyat

499 €

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

Buluşma - Hareket

Sayın misafirlerimiz 14.30 Gaziantep Seyyal Turizm Ofisi önünden Adana Havalimanına hareket ediyoruz. Anadolu jet 18.55 Direk Beyrut uçuşu ile Beyrut’a uçuş. Havalimanında bizleri bekleyen transfer aracımız ile birlikte otelimize transfer. Konaklama Beyrut’taki otelimizde.

2.Gün

Beyrut

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Modern Mimarinin en güzel örneklerinin sunulduğu cadde ve sokakları, Gece hayatı ve Casino’larıyla ünlü bu şehirdeki turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk durağımız 1897 yılında Osmanlı imparatorluğu tarafından yapılan Nejmeh Meydanı ve Saat Kulesi’ni dolaşıyoruz. Ardından günümüzdeaktif olarak Başbakanlık ve Parlamento Binaları olarak kullanılan Osmanlı Askeri Kışlasını görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Muhammed el- Emin Camii ve Lübnan’ın efsanevi başbakanı Refik Hariri’nin mezarını görmek üzere şehirdeki turumuza devam ediyoruz. Ardından Güvercin Kayalıkları’nı görmek ve serbest zaman için Corniche bölgesine transferimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde

3.Gün

Beyrut

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman dileyen misafirlerimiz Jeita & Harissa & Byblos Turu na katılabilirler (85 Usd) Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsaitliğine göre teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun ardından Beyrut’a ve otelimize dönüyoruz.

4.Gün

Beyrut-Dönüş

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Baalbeck & Anjar Turu na katılabilirler (85 Usd) Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Turumuzun ardından Beyrut Havalimanına transfer 21.00 Anadolujet havayolları uçağı ile Adana’ya uçuyoruz. Adana Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Gaziantep’e transfer. Ofisimiz önünde turumuzun sonu

Tur Detayı

Tur Tarihleri

08.06.2023

Buluşma Yeri ve Saatleri

08.06.2023 / 14.30 Gaziantep Seyyal Turizm

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri (20 kg bagaj haklı)
Havalimanı vergileri
Rehberlik hizmeti
3 gece 4* otellerde konaklama
Beyrut şehir turu
3 sabah kahvaltısı otelde
Alan - Otel / Otel - Alan Transferleri(Gaziantep – Adana Havalimanı – Gaziantep transferleri dâhildir)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri ücretleri
Kişisel harcamalar
Ekstra Turlar (Jeita & Harissa & Byblos Turu - Baalbeck & Anjar Turu)Kayıt esnasında alınırsa 2 turun
ücreti indirimli 140 Usd olarak alınacaktır.
Ücrete dâhil edilmeyen hizmetler
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
Yurtdışı çıkış harcı
Öğle ve akşam yemekleri

Otel Bilgisi

4* Otel

Fiyatlandırma

2 Kişilik odada kişi başı: 499 Euro
Single (Tek kişilik oda)Farkı: 150 Euro
2-12 Yaş: 450 Euro
0-2 Yaş: 150 Euro

Uyarı Ve Notlar

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

İptal Şartları
Tur hareket tarihine 30 gün kalasıya kadar yapılan iadelerde kesintisiz tam iade yapılacaktır
Tur hareket tarihine 30-15 gün kala yapılan iptallerde %50 kesinti yapılarak iade yapılacaktır.
Tur hareket tarihine 15 günden az kala yapılan iptallerde herhangi iade yapılmayacaktır.

Ödeme
Tur hareket tarihine 20 gün kalaya kadar yapılan kayıtlarda ödemenin yarısı ile kayıt yaptırılabilir
Tur hareket tarihine 20 gün ve daha az kalan zamanda yapılan kayıtlarda ödemenin tamamı ile kayıt yaptırılabilir
Ödeme Euro para cinsi ile nakit veya banka hesaplarımıza havale şeklinde yapılabilir. Tl olarak ödemek isteyen misafirlerimiz acentemizden Euro kuru öğrenerek ödeme yapması gereklidir.

Turu satın alan misafirler tüm koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.

Rezervasyon

Rezervasyon Formu