Rusya Beyaz Geceler

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

4 gece 5 gün

Ulaşım

Uçak

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

İstanbul-Moskova

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10.45’de Moskova’ ya varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam düzenlenecek olan akşam yemekli Radisson Cruise tekne Gezisine katılıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

2.Gün

Moskova

Kahvaltının ardından Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı ziyareti turuna gidiyoruz. Sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak, kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir. Ardından büyük ozan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Ardından  Kremlin turuna katılıyoruz. 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur sonrası akşam yemeği restoranına gidiyoruz. Yemek sonrası otele transfer

3.Gün

Moskova-St Petersburg

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve St.Petersburg’a yapacağımız yolculuk için tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Çarlık Rusyası’nın başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St. Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat kolleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolü Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter and Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi akşam yemeğimizi yiyoruz.Yemek sonrası otelimize transfer. Konaklama St Petersburg'daki otelimizde. 

4.Gün

St. Petersburg

Kahvaltının ardından Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Yapacağımız büyüleyici gezinin ardından akşam yemeğimizi yiyoruz ardından otelimize transfer. Konaklama St. Petersburg'daki otelimizde.

5.Gün

St. Petersburg

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuş ile saat 15.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 18.45’de varış ve turumuzun sonu.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

İstanbul Yeni Havalimanı

05:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Yüksek model araçla çevre gezileri 
• Gidiş – Dönüş Ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Moskova – Petersburg Tren Bileti
• 4 gece 4 yıldızlı otel konaklaması
• 4 sabah kahvaltısı
• 4 akşam yemeği
• Türkçe Rehberlik hizmetleri 
• Tursab seyahat sigortası 
• Programda yazan Müze ören yeri girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kişisel harcamalar
• Rusya Vize Ücreti (150 Euro )
• Ücrete dâhil edilmeyen yemekler ve diğer hizmetler

Otel Bilgisi

4* Otellerde

Fiyatlandırma

990 eurodan başlayan fiyatlarla

Uyarı Ve Notlar

Bu tur Seyyal Turizm direk kendi düzenlemiş olduğu turdur. 

Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.

Normal pasaport sahibi misafirlerimiz için vize süresimiz 1 haftadır. Evrak olarak sadece pasaport yeterlidir.

Rezervasyon

Rezervasyon Formu