indirim

1.Gün

Sayın misafirlerimiz 09:00 da Celal Doğan Parkında buluşup 09:30 da Mardin’e hareket. Süryani cemaatinin en önemli yapılarından biri olan Deyrul Zafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi ve Ulu Camii, Mardin şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz burada Mardin şekeri, ev yapıp şarap vs alışverişi yapabilirler. Mardin gezimiz sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.

Satışta

indirim

2.Gün

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Mardin’in 30 km uzaklığındaki Dara Antik Kentine gidiyoruz. Sonrasında Beyazsu’da çay kahve molası ve Süryanilerin anavatanı olan Midyat’a hareket. Taşların oya gibi işlendiği Midyat Konuk Evini tarihi çarşı ve pazarlarını geziyoruz. Midyat gezimiz sonrasında Türk-İslam medeniyeti için önemli bir yerleşim yeri olan Hasankeyf’e hareket. Burada ilk olarak Elrızk Camii, Tarihi çarşı, Tarihi köprüyü görüp, tarihi yapılar ve bölge halkı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Hasankeyf gezimiz sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.

Satışta

indirim

3.Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dicle Nehri, On gözü köprü, Tarihi kale surları ve Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ahmet Arif’in Evi, Hasan Paşa Hanı, 4 ayaklı minare göreceğimiz yerler arasında. Diyarbakır gezisinin ardından Gaziantep’e hareket. Akşam saatlerinde Gaziantep’e varış.

Satışta