Doğu Ekspres Turu

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

3 gece 4 gün

Ulaşım

Tren+Araç

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

Hareket ve Trene Biniş

Sayın misafirlerimiz saat 17:00 belirlenen yerde buluşma ve Kayseri’ye hareket. 22:00 Kayseri’ye varış.  22:45 de Doğu Ekspresi trenimizle Kayseri’den Kars’a hareket ediyoruz. Vagonlara yerleştikten sonra rehberimiz tren ile ilgili bilgilendirmeler yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. 

Trende gerekli yılbaşı süslemelerini yapıp Turistik Doğu Ekspres treninde hiç unutamayacağımız Muhteşem bir yolculuk yapıyoruz. Gece boyunca bizlere özel ayrılan yataklı vagonlarda yolculuğumuz devam edecek. Konaklama Tren’de.

2.Gün

Trende Yolculuk. İliç, Erzurum gezileri

Sabah saatlerinde 07:04 gibi tren İliç’e varıyor. Bizleri bekleyen minibüslere binip küçük bir kahvaltı(extra)  sonrasında İliç gezilerimizi yapıyoruz. Belirlenen saatte İliç tren garına geliyor ve trene biniyoruz. Masalsı bir yolculuk ile yolumuza devam ediyoruz. 16:27 gibi Erzurum’a varış. Burada bizleri bekleyen minibüslere binip akşam yemeği(extra) için restorana hareket ediyoruz. Lezzetli ve meşhur Çağ Kebabının tadına baktıktan sonra panoramik şehir turu sonrasında tren garına hareket. Bizleri bekleyen trene binip akşam yolculuğu sonrasında gece saatlerinde Kars’a varıyoruz. Otelimize transfer ve konaklama Kars’taki otelimizde. 

3.Gün

Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızla Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve antik şehir ve yapılar hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde alacağımız öğle yemeği sonrasında Göl çevresinde serbest zaman. Dileyen misafirler donmuş göl üzerinde yürüyebilir, atlı kızağa binebilirler. Çıldır gölü gezimiz sonrası yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Boğatepe köyünü ziyaret ediyoruz. (Rakım yüksek olduğu için yoların ve karın durumuna göre ziyaret edilecektir.) Burada peynir imalathanesini ziyaret edip samimi yöre insanı ile sohbet etme fırsatımız olacak. Köy ziyaretimizin ardından otelimize hareket.  Konaklama Kars’taki otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek olan Akşam yemekli Kars Kafkas gecesine katılabiliriz.

4.Gün

Kars Merkez, Alışveriş ve Dönüş

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Panoramik Kars turu. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi (panoromik) Taş Köprü, 12 havariler kilisesi göreceğimiz yerler. Gezilerimiz sonrası Gaziantep'e hareket.

5.gün

Gaziantep'e Varış

Sabah saatlerinde Gaziantep'e varış. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız yere transfer ve turumuzun sonu.

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

Seyyal Turizm

17:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Gaziantep Kayseri Tren garı transferi
Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon ücreti 
Erzurum ve İliç gezileri
Kars’ta yüksek model araçla çevre gezileri 
Araç içi ikramlar 
Profesyonel rehberlik hizmeti
2 gece otel konaklaması (Kars Katerina Sarayı)
2 sabah kahvaltısı
Tursab seyahat sigortası 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar
Müze ören yeri girişleri
Ücrete dâhil edilmeyen yemek ve diğer hizmetler

Otel Bilgisi

Kars Katerina Sarayı

Fiyatlandırma
Uyarı Ve Notlar

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Kompartmanlar 2 kişiliktir. 3 kişi konaklama yapılamamaktadır.

Rezervasyon

Rezervasyon Formu