Dinyeper Nehir Turu

from

Tur Bilgisi

Tarih

Nisan-Kasım

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Ulaşım

Gemi

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

İstanbul-Kiev

04.00    İstanbul Atatürk Havaalanında buluşma
06.55    TK 457 sefer sayılı Kiev Hareket  
08.50    Kiev’e varışın ardından Kiev Şehir Turu ve serbest zaman.
Kiev Dinyeper ve Dinestar nehirlerinin kıyısında kurulmuştur. 1007. yıl dönümünü kutlayan şehir ülkenin en eski şehri olma unvanını almaktadır. Sayılı anıtları ve eşsiz mimarisi ile turistlere görsel bir şölen sunan şehrin nüfusu 2,7 milyondur. Şehir turumuzda Altın Kubbeli Aya Sofya Katedrali, 18.yy Aziz Andrew Kilisesi, Podol köşesinin eski binaları, Yar bebek ( 1941 yılındaki Nazi soykırımında ölen 100,000 kişinin anısına yaptırılan anıt ) görülecek yerler arasındadır.
16.00    Gemiye varış. Gemiye varışın ardından Kaptanın Hoş geldin Kokteyli düzenlenecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece Kiev Tekne Turu (Ekstra)

2.Gün

Kiev

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz Azize Sofya Katedrali Turuna (Ekstra) veya Açık Hava Müzesi Turuna (Ekstra) katılabilirler. Bunların dışında 18 Üniversitesi, 7 Tiyatrosu, 15 Müzesi ile Kiev, adından sıkça söz ettirmektedir. Öğle yemeğimiz gemimizde. Akşam saatlerinde Kiev’den ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.Gün

Kiev

Serberst zaman ve Geminin düzenlediği özel tur

4.Gün

Nehirde Seyir

Sabah kahvaltısı gemide.  Tam gün nehirde seyir. Gemide Ukrayna Kültürünü tanıtan çeşitli aktiveler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.Gün

Zaporijya

Sabah kahvaltısından sonra Zaporoşye’ye varış ve ardından şehir turumuz başlıyor. Zaporoşye 15 YY’da ilk Kazak şehridir. Kazak tarihini öğrenmek isteyen binlerce turist, her yıl buraya akın etmektedir. Khortitsa adasının karşısında ve Dinyeper nehrinin solunda yer alan şehir, Büyük İskender’in surları ile aynı zamanda yapılmıştır. Şehir turumuz, Khortitsa adası ve Kazak Müzesini içermektedir. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz için Kazak At Gösterisini izleyebilirler (Ekstra). Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

6.Gün

Herson

Sabah kahvaltısının ardından Herson’a varış.  1778 yılında kurulan şehir Dinyeper nehrinin ağzında, 300.000 nüfuslu bir liman kentidir. Şehre varışımızdan sonra küçük tekneler ile nehrin deltasına yapılacak gezimize katılıyoruz. Öğle yemeği, akşam yemeğimiz ve geceleme gemimizde.

7.Gün

Vilkova

Sabah kahvaltısından sonra Vilkovo’ya varış ve şehir turu. Dileyen misafirler şehir turunun ardından Tuna Deltasında tekne turuna katılabilirler (Ekstra)

8.Gün

Odessa

Sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu için gemiden ayrılıyoruz. Odessa, Rusya’nın güney deniz kapısı olarak bilinir ve çok sayıda kargo ve yolcu geçişine şahit olmuştur. Burada ünlü Potemkin Merdivenleri sahilden şehrin üst yerlerine yaklaşık 140 metre yüksekliğe ulaşmaktadır. 
Dileyen misafirlerimiz gemide alınan öğle yemeğinin ardından düzenlenecek Güzel Sanatlar Müzesi ve Odessa Kiliseleri Turuna katılabilirler (Ekstra). 
Akşam dileyen misafirlerimiz Odessa Opera Evi’nde düzenlenecek olan Opera ve Bale gösterisine katılabilirler (Ekstra). Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.     

9.Gün

Odessa

9.Gün ODESSA                                                    
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve havaalanı transfer    
21.35    Türk Hava Yolları’nın TK 468 nolu seferi ile İstanbul’a hareket    
23.10    İstanbul’a varış      

Tur Detayı

Tur Tarihleri

Nisan Ekim aylarında her hafta

Buluşma Yeri ve Saatleri

İstanbul Havalimanı

04:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• THY ile İstanbul–Kiev/Odessa–İstanbul uçak biletleri
• Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri
• M/S Dnieper Princess gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
• Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
• Kiev Şehir Turu
• Gemideki eğlenceler ve aktiviteler
• Türkçe Rehberlik hizmeti
• Bahşişler 
• Liman vergileri ve hava limanı vergileri (380 €)
• Hoş geldin kokteyli 
• Kaptan köşkü turu 
• Ukrayna Dili dersi, 
• Ukrayna Şarkıları dersi
• Ukrayna El Sanatları tanıtımı
• Zorunlu Seyahat Sigortası 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Ekstra Turlar,    
• Gemideki alkollü ve alkolsüz içecekler,
• Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği
• Turumuzun son günü öğle ve akşam yemekleri
• Fazla bagaj ücreti 
• Kişisel harcamalar 
• Yurt dışı çıkış harcı
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 

Otel Bilgisi

M/S Dnieper Princess gemisinde 7 gece tam pansiyon 

Fiyatlandırma

990 eurodan başlayan fiyatlarla

Uyarı Ve Notlar

Tura katılabilmek için pasaportunuzun gerçeklilik tarihinin seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 aylık olması zorunludur.

Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir

Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programları/ekstra turların saatleri değişebilir. 

Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılır. 

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI 
Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 120 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 100 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 100 – 67 gün arası toplam ücretin % 70’si, 66 – 39 gün arası toplam ücretin % 80’si, 37 – 24 gün arası toplam tutarın % 90’i, 23 günden daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır.  

Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

Rezervasyon

Rezervasyon Formu