Büyük Balkanlar - 3

from

Tur Bilgisi

Tarih

İsteğe bağlı

Tur Süresi

7 gece 8 gün

Ulaşım

Uçak

Fiyat

Tur Programı

İndir

Tur Programı

1.Gün

İstanbul-Tiran-Ohrid

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus  kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait sefer sayılı uçakla Tiran’a hareket ve varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Balkanların en güzel şehirlerden biri ve Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid’e hareket. Varış ile birlikte yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz ve şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün

Ohrid-Resne-Manastır-Üsküp

Uyandırma ve kahvaltının ardından,  Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan  iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket.  Üsküp’e varış, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün

Üsküp-Belgrad

Kahvaltının ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’te panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile ‘beyaz şehir’ olarak da bilinen Belgrad’a hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün

Belgrad

Kahvaltının ardından Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği şehirde, panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün

Belgrad-Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.Gün

Saraybosna-Mostar-Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna’nın nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`da  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 45) 
Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

7.Gün

Trebinje-Kotor-Budva-İşkodra

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

8.Gün

İşkodra-Tiran-İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından,  Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyor ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Tur Detayı

Tur Tarihleri

İsteğe bağlı

Buluşma Yeri ve Saatleri

İstanbul Sabiha Gökçen Havayolları

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.
• Ohrid’te 1 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama. 
• Uskup’te 1 gece Hotel Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
• Belgrad’ ta 2 gece Hotel Astoria  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
• Trebinje’de 1 gece Hotel Central Park  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
• İşkodra’da 1 gece Hotel Colesseo 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
• Programda belirtilen tüm transferler 
• Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Otel extraları  
• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 45
  (Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır)  
  Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal      pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.  
  Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz.  € 80
• Çıkış harcı
• Seyahat sağlık sigortası 
• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
• Müze ve ören yerleri girişleri 

Otel Bilgisi

4 yıldızlı oteller

Fiyatlandırma

549 euro dan başlayan fiyatlarla

Uyarı Ve Notlar

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

Seyyal Turizm, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir. 

Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir. 

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Seyyal Turizm,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Rezervasyon

Rezervasyon Formu